Eternity Pendant With 0.50ct W/SI Diamond 6c

38 505,00 kr
Varumärke / Brand:
Produkttyp:
Mer information:
Färg:
Material:
Pärlor / Stenar:
Artikelnummer:
44849950-34
EAN:
5710879451579
Val av färg
  • Leveranstid: 2-7 arbetsdagar
  • Gratis frakt och presentförpackning
  • 60 dagars returrätt

Mer om Eternity Pendant With 0.50ct W/SI Diamond 6c

Eternity-hänget med en 0,50 ct diamant i W/SI-kvalitet och en 6-klofattning är för kvinnor som vill ha en tydlig diamant med ett klassiskt, lyxigt utseende. De sex klorna ramar in diamanten på ett ikoniskt sätt och ger extra säkerhet, samtidigt som stenen får rikligt med ljus och livfullhet. 0.de 50ct ger en slående närvaro på halsen, men designen håller looken elegant och tidlös, så att du kan bära den både till vardags och i speciella stunder.

Eternity Diamond By Aagaard är skapad med fokus på rena linjer, gedigna material och en finish som håller. Hänget finns i guld och vitguld, så att du kan välja den ton som passar din stil - vitguld för en sval, modern look, guld för en varm, klassisk look. Smyckena är gjorda för att bäras och för att behålla sin elegans över tid.

Diamantbytesserien är speciell: utvalda designer kan uppgraderas senare om du vill ha en större diamant så att smycket kan följa dina milstolpar. Hos A-Hjort får du fri frakt, fri presentförpackning och enkel bytesservice, så att du kan handla med tillförsikt - och ha flexibilitet om du vill byta eller uppgradera senare.

Läs mer om Eternity Diamond By Aagaard och se alla produkter här

Artikeln har lagts till i korgen