Siren Elegy Earrings

3.020,00 kr2.718,00 kr
Varumärke / Brand:
House Of Vincent
Produkttyp:
Örhängen
Mer information:
Stick
Längd:
40 mm (4 cm)
Färg:
Guldfärg, Vit
Material:
Guldpläterat sterlingsilver 925
Artikelnummer:
15274
  • Leveranstid: 2-7 arbetsdagar
  • Gratis frakt och presentförpackning
  • 60 dagars returrätt

Mer om Siren Elegy Earrings

Siren Elegy från House of Vincent är som gjort för att förföra. Med sin slående stjärnformade silhuett och hundratals glittrande kristaller fångar smycket ljuset som solstrålar på havets botten. Det är ett iögonfallande statementsmycke som utstrålar styrka, sensualitet och självförtroende - perfekt för dig som vill ha ett smycke med kant och karaktär.

Bakom House of Vincent står Julie och Matias, som kombinerar estetik och hållbarhet i varje enskild design. Smyckena är tillverkade i äkta sterlingsilver och guldpläterat sterlingsilver med ett medvetet val av material som både respekterar miljön och säkerställer hållbarhet. Det här är smycken som är gjorda för att användas - och bevaras.

Varumärket strävar efter att utmana den konventionella smyckeskulturen genom att skapa tidlös design med ett drömskt och konstnärligt förhållningssätt. Det handlar inte om snabba trender, utan om att ge utrymme för personlighet och berättelse genom form och funktion. House of Vincent hyllar mod, femininitet och frihet i sitt visuella universum.

Hos A-Hjort kan du utforska ett vackert urval av House of Vincent-ringar, halsband och armband - alla med varumärkets karakteristiska kombination av skulptural form och raffinerad lyster.

När du handlar House of Vincent hos A-Hjort får du fri frakt, fri presentinslagning och en enkel bytesservice, så att du kan hitta ditt nya favoritsmycke eller behandla en älskad person med förtroende och bekvämlighet.

Artikeln har lagts till i korgen