Ella White Hoops

675,00 kr607,50 kr
Varumärke / Brand:
Nuni Copenhagen
Produkttyp:
Örhängen
Mer information:
Creol
Diameter:
10 mm (1 cm)
Färg:
Guldfärg
Material:
Guldpläterat sterlingsilver 925
Artikelnummer:
16317
EAN:
5714682027358
  • Leveranstid: 2-7 arbetsdagar
  • Gratis frakt och presentförpackning
  • 60 dagars returrätt

Mer om Ella White Hoops

Dessa Ella White Hoops är de perfekta små creolerna för dig som älskar ett smycke som är både klassiskt vackert och modernt raffinerat. De är skapade för att ge din look en diskret men ändå iögonfallande touch som passar alla tillfällen.

Örhängena är tillverkade av återvunnet 925 sterlingsilver och sedan pläterade med ett lyxigt lager av 24 karats guld. Detta ger dem en varm och strålande lyster som passar alla hudtoner och gör dem till ett mer hållbart val. Men det är de fina detaljerna som verkligen gör dem speciella: De är prydda med gnistrande zirkoner som glittrar som små diamanter och eleganta skalpärlor som ger en tidlös och feminin look. Pärlorna har en vacker vit färg som ger en fin kontrast till guldet. Med en diameter på endast 10 mm är de här creolerna små och diskreta, men detaljerna gör att de ändå blir uppmärksammade.

Ella White Hoops är otroligt mångsidiga och kommer snabbt att bli en favorit i din smyckessamling. Bär dem som en snygg vardagsklassiker som enkelt lyfter din outfit på kontoret eller fikaträffen. Eller låt dem vara den eleganta och feminina touch som fulländar din festlook. Den tidlösa designen gör dem lätta att kombinera med andra smycken och de är dessutom nickelfria och allergivänliga, vilket ger en bekväm upplevelse.

Dessa vackra creoler är en investering i diskret lyx med ett raffinerat utseende. De är den perfekta presenten till en nära anhörig eller ett underbart sätt att skämma bort dig själv.

Artikeln har lagts till i korgen