The Flower Box Earrings
- Varumärke / Brand:
- Nuni Copenhagen
- Produkttyp:
- Örhängen
- Mer information:
- Earring
- Längd:
- 35 mm (3,5 cm)
- Färg:
- Guldfärg
- Material:
- Guldpläterat sterlingsilver 925
- Artikelnummer:
- 16244
- Leveranstid: 2-7 arbetsdagar
- Gratis frakt och presentförpackning
- 60 dagars returrätt
Mer om The Flower Box Earrings
Flower Box Earrings är ett vackert och charmigt smyckeskrin fyllt av små detaljer som glädjer vid första anblicken. Här får du ett set örhängen i 24 karats guldpläterat sterlingsilver, designade med en känsla av både elegans och personlighet. Det ena örhänget består av tre små blomhängen som hänger lätt och rör sig graciöst med varje steg du tar. Det andra örhänget är en enkel stiftörhänge formad som en skir blomma som sitter nära örat. Tillsammans skapar de en lekfull och stilfull look, perfekt för dig som gillar att mixa och matcha.
Den blommiga designen utstrålar sommar, värme och glädje. De små pärlorna och de fina detaljerna i varje blomma ger smycket en handgjord känsla och det guldpläterade silvret ger en varm lyster. Den feminina och lätt asymmetriska looken gör att setet passar både till vardags och till speciella tillfällen. Bär dem ensamma för en enkel look eller styla dem med andra örhängen om du har flera hål i öronen.
På A-Hjort älskar vi smycken som berättar en historia, och The Flower Box är ett litet smyckesäventyr i sig. Det är inte bara örhängen, det är små blommiga ögonblick som du kan bära med dig varje dag. Lådan de kommer i är också vacker och färgglad, vilket gör setet till en perfekt present till en vän, syster eller dig själv.
Måtten på de vackra örhängena är 3,5 centimeter i längd för den långa versionen och 5 millimeter i diameter för stiftörhängena. Båda delarna är tillverkade av äkta sterlingsilver och pläterade med 24 karats guld, så du får både hållbarhet och lyx i ett.
Flower Box Earrings är ytterligare en liten pärla i det noga utvalda sortimentet hos A-Hjort, där kvalitet, personlig stil och smyckesglädje går hand i hand.
