Letters R Necklace

750,00 kr675,00 kr
Varumärke / Brand:
Studio Z
Produkttyp:
Halsband
Mer information:
Justerbar inom ett intervall
Längd:
400 mm (40 cm) / 450 mm (45 cm)
Färg:
Guldfärg
Material:
Guldpläterat sterlingsilver 925
Artikelnummer:
15520
EAN:
5713169118381
  • Leveranstid: 2-7 arbetsdagar
  • Gratis frakt och presentförpackning
  • 60 dagars returrätt

Mer om Letters R Necklace

Letters R-halsbandet från Studio.Z är ett elegant och personligt smycke som låter dig bära dina egna initialer - eller någon annans - nära hjärtat. Med sin enkla och moderna design är halsbandet perfekt för att skapa ett snyggt, personligt statement i din smyckessamling.

Bär det ensamt för en fin detalj eller kombinera det med andra kedjor som Cobra eller Plaited Panser Necklace från Studio.Z för en trendig lager-på-lager styling. Initial-hänget mäter 13 mm och har en lätt rundad, klassisk form som passar både till vardags och fest.

Halsbandet är tillverkat av 925 sterlingsilver och pläterat med en hållbar 18 karats guldplätering som ger det en varm gyllene färg och hög hållbarhet - en kombination av estetik och kvalitet.

Studio.Z är skapat av Sara Ziegler, som designar smycken med fokus på hållbarhet, tidlöshet och naturlig skönhet. Letters-halsbanden finns i A-V och är en utmärkt presentidé till dig själv eller någon du tycker om.

Du hittar hela Studio.Z-universumet hos A-Hjort, där du också kan utforska örhängen, armband och ringar i samma eleganta stil.

Vi erbjuder alltid fri frakt, fri presentinslagning och en enkel bytesservice - så att du kan handla personliga smycken med självförtroende och stil.

Artikeln har lagts till i korgen