Creoles, 2 x 20 mm

701,84 kr
Varumärke:
Produkttyp:
Mer information:
Bredd:
2 mm (0,2 cm)
Diameter:
20 mm (2 cm)
Färg:
Material:
Artikelnummer:
11994035
EAN:
5710879762903

Artikeln har lagts till i korgen
  • Fri frakt vid köp över 499 kr
  • Möjlighet till presentinslagning för 29 kr
  • 60 dagars returrätt

Mer om Creoles, 2 x 20 mm

Enkelhet är svårare att uppnå än det ser ut - och de här creolerna från Essentials by Aagaard i rodiumpläterat sterlingsilver är ett bra exempel på när det fungerar. Den rundade formen är välbalanserad utan att vara generisk, klick- eller vipplåset är exakt och säkert, och den rodiumpläterade ytan ger sterlingsilvret en skyddande finish som gör dem lämpliga för den typ av daglig användning som snabbt avslöjar svagheter i smycken.

Det är en modell som gör sig tillgänglig utan att insistera på uppmärksamhet. Till vardags ger den en ren och diskret look. I en öronstack med andra örhängen fungerar den som det stabila och neutrala element som håller ihop helhetsintrycket. Och på egen hand som par är den tidlös och välbalanserad - ett av de smycken som bara alltid passar.

Essentials by Aagaard håller sig till material som guld, vitguld och sterlingsilver och enkla former med högt bruksvärde - smycken som är gjorda för att fungera i många olika liv och situationer utan att kräva något tillbaka.

Hos A-Hjort hittar du ett utvalt sortiment från Essentials by Aagaard och en trygg och enkel shoppingupplevelse, oavsett om smycket är till dig själv eller till någon annan.

Kolla in några andra bra erbjudanden här!