Lina Viola Earsticks

1 000,00 kr
Varumärke:
Produkttyp:
Mer information:
Bredd:
7,7 mm (0,77 cm)
Längd:
7,7 mm (0,77 cm)
Färg:
Material:
Pärlor / Stenar:
Artikelnummer:
10049a
EAN:
5715336019378

Artikeln har lagts till i korgen
  • Fri frakt vid köp över 499 kr
  • Möjlighet till presentinslagning för 29 kr
  • 60 dagars returrätt

Mer om Lina Viola Earsticks

Lina Rosa Amethyst Earrings har ett lugnt och harmoniskt utseende, där de hjärtformade stenarna skapar ett mjukt och iögonfallande fokus. Ametystens djupa nyans ger färg och karaktär, medan den enkla strukturen ger designen ett lätt och feminint uttryck. Looken balanserar det dekorativa med det diskreta, vilket gör örhängena lämpliga för både vardagsbruk och mer speciella tillfällen.

Örhängena är tillverkade av återvunnet 925 sterlingsilver pläterat med 18 karat guld, där den varma gyllene ytan framhäver stenens färg och ger ett mjukt, levande sken. De kan bäras ensamma för en elegant och enkel look, men fungerar också vackert tillsammans med andra smycken för en mix and match-look där de tillför färg och personlighet.

Maanesten är känd för att kombinera nordisk minimalism med organiska former inspirerade av naturen, symbolik och drömska berättelser. Smyckena är skapade med känsla för detaljer och personlighet, vilket ger varje design sin egen karaktär.

Vi på A-Hjort är auktoriserad återförsäljare av Maanesten och har ett brett och uppdaterat sortiment. Vi erbjuder personlig kundservice och en trygg shoppingupplevelse - oavsett om du vill unna dig själv något eller hitta den perfekta presenten.

Kolla in några andra bra erbjudanden här!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Läs mer om Maanesten och se alla produkter här