Petit Claire de Lune Earring Mocha

475,00 kr
Varumärke:
Produkttyp:
Mer information:
Färg:
Material:
Pärlor / Stenar:
Artikelnummer:
1407-02-S
EAN:
5712778024229

Artikeln har lagts till i korgen
  • Fri frakt vid köp över 499 kr
  • Möjlighet till presentinslagning för 29 kr
  • 60 dagars returrätt

Mer om Petit Claire de Lune Earring Mocha

En fint hamrad halvmåne i guldpläterat silver med en liten, facetterad moccapärla hängande från månens spets - örhänget Petit Claire de Lune från STINE A Jewelry är drömskt, jordnära och fullt av stillsam magi. Halvmånens rustika yta ger metallen ett levande, organiskt spel, medan pärlan i den varma mockafärgen ger rörelse och en sofistikerad kontrast till det gyllene 18 karats guldpläterade sterlingsilvret 925.

Claire de Lune - "månsken" på franska - är en kollektion som inspirerats av natthimlen och månens skiftande former. Det drömska formspråket är typiskt för Stine A. Johansens designuniversum, där naturen och det himmelska översätts till smycken som bär på en stämning och en stillsam symbolik.

Den blygsamma storleken gör örhänget till en perfekt vardagsdetalj - tillräckligt diskret för en lugn look, tillräckligt karaktärsfullt för att ge en personlig touch. Det säljs individuellt, vilket är Stine A:s varumärke, och inbjuder dig att mixa och matcha med andra månmotiv, pärlörhängen eller stjärnsmycken från universum.

STINE A Jewelry bär på varumärkets distinkta DNA: skandinavisk design möter lekfulla, feminina detaljer i smycken som kan mixas och matchas - skapade för kvinnan som vill skapa sitt eget unika uttryck.

Hos A-Hjort kan du utforska STINE A Jewelry-kollektionen och hitta ditt nästa favoritsmycke - med enkel bytesservice och bra råd om du behöver hjälp med att välja.

Kolla in några andra bra erbjudanden här!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Läs mer om STINE A Jewelry och se alla produkter här